Eeltööd

Enne puistevilla paigaldust tuleb pöörata tähelepanu eeltöödele – nii kestab isolatsioon kogu hoone kasutusaja vältel. Puistevilla paigaldamise ajaks peavad pööningul olema kõik tööd lõpetatud. Pärast puistevilla paigaldamist on soojustuse sees käimine keelatud.

Meilt saab tellida kõiki puistevilla paigaldamise eeltöid lisatööna.

Pööningute koristus

Enne puistevilla paigaldust peab olema pööning koristatud suurematest esemetest ja prahist. Teinekord peab eemaldama ka olemasoleva isolatsiooni – kui vana soojustus on niiskuskahjustustega või pööning on uue puistevilla lisamiseks liiga madal.

Selliseid koristustöid teeme kuivimuri abiga. Kuivimur on maailma suurim tolmuimeja, millega saab puhastada vahelaed, pööningud, keldrid ja teised ruumid.

Eriti hinnatud on kuivimur kitsastes ja raskesti ligipääsetavates oludes. Kuna imuriga saab ühendada kuni 100 meetri pikkuse vooliku, siis pääseme koristustöid tegema ka keerulisemates tingimustes.

Käiguteede ehitus

Käiguteed tuleb ehitada kõikjale, kuhu on pärast puistevilla paigaldust vaja ligi pääseda. Näiteks peab tagama juurdepääsu korstna, pööninguakna või katuseluugi juurde ja tehnoseadmete hooldamiseks.

Käiguteed ehitatakse puistevilla ülemisest kihist vähemalt 50mm kõrgemale, et puistevillaga saaks katta ka käigutee aluse koos nõutud 5% vajumisvaruga.

Korstnate isoleerimine

Kõik korstnad, kuhu on ühendatud küttekolded, peavad olema isoleeritud tulekindla A1 mineraalvilla plaadiga, mille tihedus on minimaalselt 100kg/m3. Korstna isoleerimise nõuded esitab Päästeamet.

Isoleerime korstnaid kivivillaga Paroc FPS14, mis kuulub kõrgeimasse A1 tuleohutuse klassi.

Töötame järgmiste levinud korstna tüüpidega:

  • Telliskivikorstnad
  • Ühe- ja kolmekomponentsed moodulkorstnad
  • Metallkorstnad

Tuulesuunajate paigaldus

Paigaldame tuulduvatele pööningutele tuulesuunajad.

Isolatsioonimaterjalid vajavad kaitset liikuva õhu eest. Oluline on suunata õhk puistevilla kohale, mitte selle sisse. Selleks kasutatakse tuulesuunajaid, mis ehitatakse enne puistevilla paigaldust.

Piisava õhuvoolu tagamiseks tuleb jätta tuulesuunaja ja konstruktsiooni vahele ruumi. Seetõttu jälgime hoolikalt, et tuulesuunajad ei oleks paigaldatud katuse põhikonstruktsioonide vastu.

Peamiselt kasutame uute hoonete puhul, kus on piisavalt ruumi, Isover VKL tuuletõkkeplaati. Renoveeritavate hoonete puhul, kus töötingimused on kitsamad, on parim valik hingav tuuletõkkekangas Tyvek.

Laeluukide kõrgendused

Kui pööningule pääseb läbi pööninguluugi, võib puistevill sealt alumisele korrusele pudeneda. Selle vältimiseks ehitame pööninguluukidele kõrgendused ehk lisame luugi ümber piirde.

Soojustamata luugikõrgendused

Soojustame seestpoolt Paroc FPS14 kivivilla või EPS soojustusega, et vältida külmasildade teket.
Plaat on kerge ja seda saab pööningule minnes hõlpsasti eemaldada.

Wall blanket kanga paigaldus seina

Enne puistevilla paigaldust kinnitame seina õhukese kanga Isover InsulSafe® Wall Blanket.

Kangas kinnitub puitkarkassi külge lihtsalt klambrite abil, on rebenemiskindel ja laseb õhku läbi. Puistevilla paigaldame tihendatud täitmise meetodil kanga ja seina vahele nii, et riie jääb edaspidi villa toetama.

Renoveeritavate hoonete seinad soojustatakse üldjuhul väljastpoolt, et mitte lõhkuda siseviimistlust. Pärast puistevilla paigaldamist tuleb lisada tuuletõkkekiht. Selleks soovitame tooteid Isover RKL, Tyvek või Isover VKL.

Uusehitised tehakse üldjuhul ilmastikukindlaks õuest ja seejärel soojustatakse seestpoolt. Seetõttu peab pärast puistevilla paigaldamist lisama seina sisemisele pinnale veeauru- ja õhutõkke.

Kuna Isover InsulSafe Wall puistevill paigaldatakse seina kuivalt, ei vaja see erinevalt tselluvilla märgpaigaldusest kuivamisaega. Nii saad ehitustöödega kiiresti jätkata – kasvõi samal päeval.