Puistevill

Puistevill on suurepärane materjal, mis hoiab soojust ja summutab heli. Seetõttu kasutatakse seda peamiselt eramajade, korteriühistute, ühiskondlike hoonete, tööstushoonete ja karjalautade soojustamiseks.

Puistevillal on mitmed eeliseid teiste isolatsioonimaterjalide ees.

Materjal suudab täita kõik praod ja tühimikud ning jääb pärast paigaldust ühtlaseks soojustuskihiks ilma ühegi liitekohata.

Puistevilla on mugav paigaldada ka kitsastes oludes, kus teiste materjalide kasutamine oleks keeruline. Villa suudame paigaldada kuni 170 meetri kaugusele ja 50 meetri kõrgusele veoauto parkimiskohast. Keskmise suurusega eramaja soojustustööd kestavad umbes pool päeva.

Puistevill on keskkonnasõbralik, sest selle kasutamisest ei teki jääke. Kuna materjal puhutakse voolikute abil õigesse kohta, siis kulub materjali täpselt nii palju kui vaja.
Paigaldame puistevillasid, millega saab soojustada ka talvel.

 

Küsi pakkumist

Kuidas puistevilla valida?

Puistevillade valimisel tasub arvesse võtta nelja aspekti: soojapidavust, tuleohutust, vajumist ja tolmavust.

Erinevad puistevillad on soojapidavuselt väga sarnased. Ettenähtud soojapidavuse saavutamiseks tuleks eelkõige rõhku panna korrektsele paigaldusele.

Puistevillade vajumisvaru paigaldatakse lisaks tellitud paksusele. Kivi- ja klaasvilla pikaajaline vajumine 5% tuleneb paigaldusjärgsest vibratsioonist ja isolatsioonikihi lõpliku asendi saavutamisest. Niiskuse kõikumine vajumisele mõju ei avalda. Kivi- ja klaasvillal on madalaim järelvajumise klass S1. Tselluvilla vajumine 20% tuleneb välisõhu niiskuse kõikumisest. Vibratsioon sellele materjalile eriti mõju ei avalda.

Isoveri ja Knaufi klaasvilla baasil valmistatud puistevillad ning Paroci kivivilla puistevillad kuuluvad kõrgeimasse tulekindlusklassi A1. Puitkiud ja tselluvilla tulekindlusklass on enamasti E, mis tähendab, et tegemist on süttiva materjaliga ja põlemine toimub aeglase hõõgumise teel.

Puistevilladest tolmab kõige vähem klaasvill ja kivivill (mineraalvillad) ja kõige rohkem puitkiud ja tselluvill (vastavalt Töökaitsefondi poolt VTT-st tellitud välitööde uuringule).

puistevilla paigaldus

Meie usalduse võitnud puistevillad

Isover Insulsafe

Lagede, pööningute, kitsaste tööruumide ja teiste horisontaalsete pindade isolatsiooniks kasutame peamiselt puistevilla Isover InsulSafe. Puistevill on kerge, ökoloogiline ja kiiresti paigaldatav sõltumata hooajast.

 • Keskkonnasõbralik ja ökoloogiline
 • Ei sisalda kahjulikke kemikaale ega lisandeid
 • Kerge kaalu tõttu saab paigaldada teiste isolatsioonitoodete peale
 • Sobib kasutamiseks talvel soojustamiseks
 • Kõrgeim tuleohutusklass A1
 • Väga hea soojapidavus λ=0,041 W/mK

Isover Insulsafe Wall

Seina soojustamiseks laseme puhuriga seina sõrestiku vahele Isover InsulSafe® Wall puistevilla. See puistevill hoiab elukeskkonna tervislikuna.

Umbes 85% puistevillast on valmistatud taaskasutatud klaasist. Toode ei lõhna, ei mädane ega ole hea kasvupinnas hallitusseentele. Kuna tegemist on anorgaaniliselt ja keemiliselt neutraalse materjaliga, ei tekita see korrosiooni. Samuti ei sisalda puistevill sideainet, vaid ainult pisut tolmu siduvat õli.

 • Keskkonnasõbralik ja ökoloogiline
 • Ei sisalda tervisele kahjulikke kemikaale ega lisandeid
 • Ei tolma
 • Kõrgeim tuleohutusklass A1
 • Väga hea soojapidavus λ=0,034 W/mK
 • Ei vaja kuivamisaega – saab kasutada talvel

Isover KV041

Soojustusplaatide lõikamisel ülejäävatest tükkidest valmistatakse puistevilla Isover KV 041. Puistevilla saab kasutada nii uutes hoonetes lagede soojustamiseks kui vanadele hoonetele täiendava soojustus pakkumiseks. Puistevilla võib paigaldada otse lae hõrelaudise ja õhu- ning aurutõkke peale.

 • Kõrgeim tuleohutusklass A1
 • Väga hea soojapidavus λ=0,041W/mK

Paroc BLTT 3

Soojustusplaatide lõikamisel ülejäävatest tükkidest valmistatakse puistevilla Paroc BLT3. Puistevilla saab kasutada nii uutes hoonetes lagede soojustamiseks kui vanadele hoonetele täiendava soojustus pakkumiseks. Puistevilla võib paigaldada otse lae hõrelaudise ja õhu- ning aurutõkke peale.

 • Kõrgeim tuleohutusklass A1
 • Väga hea soojapidavus λ=0,041W/mK